FOTOKNIHA PROFESSIONAL LINE OD SAAL

Na Instagramu se mi zobrazila možnost využít slevy 3000 Kč na fotoknihu Professional line výměnou za recenzi a jelikož už delší dobu jsem chtěl vytvořit svatební fotoknihu, tak jsem této nabídky s radostí využil. Díky tomu, že se jedná o řadu Professional line, tak jsem očekával opravdu kvalitní fotoknihu a to se nakonec i potvrdilo 🙂

Jako první je nutné si stáhnout aplikaci pro tvorbu návrhu fotoknihy přímo od firmy Saal, kterou lze stáhnout ZDE.

 

Aplikace pro návrh fotoknihy od Saal
Aplikace pro návrh fotoknihy od Saal

Instalace a práce s programem je intuitivní a obsahuje vše potřebné k vytvoření fotoknihy. V programu najdete veliké množství různých stylů a návrhů rozložení, takže asi nikdo nebude mít problém vybrat si vhodný styl, který se mu líbí. Pokud se vám ale i přesto nechce nic řešit a tvořit každou stránku zvlášť, tak můžete využít některého z automatických režimů, které program nabízí. Osobně bych automatické režimy asi nikdy nevyužil, ale věřím, že jsou zákazníci, kteří to nechtějí řešit a tuto možnost velice ocení.

 

Možné režimy tvorby fotoknihy
Možné režimy tvorby fotoknihy

Jak jsem psal, tak tvorba fotoknihy byla rychlá a jednoduchá a jediné co se mi během vytváření nepodařilo nalézt, tak bylo kopírování rozložení stránky na další stranu. Dalo se to obejít označením všech fotografií a ručním zkopírováním na další stranu, ale kdyby na to bylo jedno tlačítko dole ve filmovém poli, tak by to bylo jednodušší. Možná je ta volba umístěná jinde a jen jsem na ni nenarazil.

K samotné fotoknize. Osobně jsem vybral rozměr 30×30 cm, nechal jsem vybranou volbu Vazba/Obal – Akrylátové sklo + kůže, Povrch obálky – Kůže bílá, Povrch vnitřních stran – lesklý fotopapír a Dárkové balení – Kůže bílá, což bylo za příplatek 1280 Kč, ale jelikož jde o svatební fotoknihu, tak se to dárkové balení k tomu opravdu hodí a vypadá to fantasticky.

 

Dárkové balení fotoknihy
Dárkové balení fotoknihy

 

Co také vypadá opravdu dobře je kombinace akrylátového skla, které je široké 4 mm a kůže. Řekl bych, že tímto vypadá fotokniha už na první pohled opravdu prémiově.

 

Akrylátové sklo
Akrylátové sklo

Při návrhu fotoknihy si dejte pozor na to, že fotografie se již umisťují od první strany, která je nalepená na deskách a to samé platí o poslední straně. Z tohoto důvodu doporučuji nechat první a poslední stranu prázdnou protože by fotografii deformovalo lepení k deskám.

 

Levou první stránku je lepší mít prázdnou
Levou první stránku je lepší mít prázdnou

 

Pravou poslední stránku je lepší mít prázdnou
Pravou poslední stránku je lepší mít prázdnou

 

Samotná kvalita lesklého fotopapíru a tisku je za mě hodně dobrá. Jednotlivé listy jsou opravdu pevné (což je způsobené asi i typem vazby) a trochu snad i navozují dojem pevnějšího kartonu. Barevné podání mi přijde taky dobré, ale to obecně dost záleží na nastavení vašeho monitoru při úpravách fotografií. Jelikož tento typ fotoknihy obsahuje plochou vazbu tzv „layflat“, tak jsem u většiny stránek volil rozložení i přes půlící hranu a při procházení a pohledu na fotografie to pro mě nemá žádný rušivý efekt.

 

Umístění fotografie přes půlící hranu
Umístění fotografie přes půlící hranu

 

Detail ploché vazb
Detail ploché vazby

 

Celková cena fotoknihy i s dárkovou krabičkou v ceně 1280 Kč byla 6235 Kč s tím, že fotokniha obsahovala 108 stránek. To znamená, že samotná fotokniha stála 4955 Kč, což není úplně málo, ale myslím, že obdržený produkt za to stojí. Minimálně pro události jako je svatba si myslím, že podobná fotokniha i s dárkovým balením je vhodné médium k uchování vzpomínek. Na fotoknize jsme nenašli žádný kaz, nebo vadu tisku, takže za nás veliká spokojenost!

MartinTajcPhotography
martin_tajc